Finał Wojewódzki w Drużynowych Biegach Przełajowych

Finał  Wojewódzki  w Drużynowych Biegach Przełajowych

20 kwietnia 2024 roku na leśnych trasach Pietrasze w Białymstoku  rozegrano  finały wojewódzkie Igrzysk Dzieci  i  Igrzysk Młodzieży Szkolnej  w drużynowych biegach  przełajowych.  Zawodnicy mieli do pokonania dystanse od 600 m do 1500 m. W każdym  z  biegów było  60 biegaczy  uprawnionych do  startu po wcześniejszych eliminacjach powiatowych i  półfinałach wojewódzkich.

Zawody rozegrano  w  kapryśnych  warunkach atmosferycznych   przy   przelotnie padającym  deszczu, gradzie  i   temperaturze powietrza   około 6 stopni. W zawodach tych naszą szkołę reprezentowało  12 biegaczy  w 4 kategoriach.

Klasyfikacja  końcowa zawodów  Igrzysk Młodzieży Szkolnej chłopców – startowali reprezentanci  55 szkół.

I m- SP 11 Suwałki

II m-  SP Wasilków

III m – SP 10 Łomża

IV m- SP 6 Suwałki

V m- SP 2 Mońki

Najlepszy wynik indywidualnie z naszych zawodników uzyskał  Ksawier Łaszcz z klasy VIII a, który w biegu na  1500 m wywalczył srebrny medal i uzyskał tytuł wicemistrza  województwa  podlaskiego w  kategorii  chłopców rocznika 2009.

Bardzo dobry bieg  na 1500 m zaliczył także Konrad Abramowicz z klasy VII A, który w kategorii rocznika 2010 wywalczył  VIII lokatę. Do bardzo dobrej lokaty naszej drużyny  punkty dołożyli jeszcze Rudziński Dawid z kl. VIII a i Kuba Snarski z kl. VIII b.

Szkołę naszą w tych zawodach reprezentowali  także:  Olszyńska Julia i  Batorek Michał z kl. IV c , Jasiński Igor  z kl. V a, Dudar Aleksander i Małanowski Kacper z kl. VI a, Ciborowska Monika, Lewkowska Oliwia i Romanowska Barbara ( wszystkie z kl. VII a).

Dziękuję wszystkim naszym zawodniczkom i zawodnikom  za włożony trud i wysiłek  na wszystkich szczeblach eliminacji, za osiągnięte rezultaty oraz za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Stanisław Filewicz

Data dodania: 2024-04-22 12:53:24