Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

    Finał Wojewódzki w Biegu na Orientację

    Finał Wojewódzki  w Biegu na Orientację

    Dnia 14.06.2026 roku  w Białymstoku rozegrano  Finał Wojewódzki w Biegu na Orientację.   Zawody  rozegrano  na malowniczych trasach lasu Pietrasze. Pogoda w tych zawodach po raz pierwszy od wielu lat zupełnie nie dopisała – z małymi przerwami ciągle padał deszcz, a  temperatura powietrza  oscylowała wokół 12 stopni Celsjusza.

     

    Udział w tych zawodach wymaga od zawodników połączenia  bardzo dobrej  kondycji fizycznej oraz orientacji przestrzennej, (umiejętność czytania mapy), ponieważ w lesie trzeba  odszukać ukryte punkty kontrolne. Szkoła nasza w tych zawodach była reprezentowana w dwóch kategoriach – Igrzyska Dzieci ( dziewczęta młodsze) i Igrzyska Młodzieży Szkolnej (starsi chłopcy).

     

    Trasy przygotowane przez organizatorów  we wszystkich kategoriach wiekowych  okazały się o wiele bardziej wymagające niż we wcześniejszych latach. Każda  drużyna  miała za zadanie  odnalezienie od 6 - 12 punktów kontrolnych  ukrytych w lesie, co wcale nie było łatwym zadaniem. Dla wielu ekip okazało się to niewykonalne. Obie nasze drużyny odnalazły wszystkie punkty kontrolne rozstawione na trasach – wielkie uznanie.

     

    Klasyfikacja końcowa szkół   Igrzysk Dzieci  w  kategorii dziewcząt:

    I m- SP Sokoły

    II m- SP  Supraśl

    III m- SP 2 Mońki

     

     Klasyfikacja końcowa szkół Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii chłopców:

    I m-  SP Suchowola

    II m-  KSP Białystok

    III m-   SP Supraśl

    IV m-  SP 2 Mońki

     

    Skład drużyny dziewcząt:

    Grygorczyk Lena, Karpińska Maja ( obie V c), Kościuch Julia, Zalewska Zuzanna, Twardowska Karolina ( wszystkie  VI c).  

     

    Drużyna chłopców wystąpiła w składzie:

    Dudar Aleksander, Małanowski Kacper, Zajkowski Michał ( wszyscy VIII a).

     

    Dziękuję  wszystkim swoim zawodniczkom i zawodnikom za wspaniałą rywalizację na  trudnej technicznie trasie, za dodatkową  walkę z pogodą. Gratuluję wszystkim naszym reprezentantom oraz ich rodzicom  osiągniętych wyników.

                                                                                                trener – Stanisław Filewicz 

    Udostępnij
    Data dodania: 2026-06-15 11:28:49
    Data edycji: 2026-06-15 11:29:32
    Ilość wyświetleń: 108

    Nasi Partnerzy

    Bądź z nami
    Aktualności i informacje
    Biuletynu Informacji Publicznej
    Logo Facebook
    Facebook
    Biuletynu Informacji Publicznej