Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w trójboju la

22 maja  na  stadionie BOSiR w Białymstoku przy upalnej aurze rozegrano Finał Wojewódzki  Igrzysk Dzieci  w trójboju lekkoatletycznym.  W skład zawodów wchodzą 3 konkurencje: bieg na 60 m, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Każdy wynik z każdej konkurencji jest przeliczany wg. tabel trójboju na punkty, co daje później klasyfikację drużynową.

W zawodach finałowych po wcześniejszych eliminacjach powiatowych i półfinałach wojewódzkich wyłonionych zostało 8 drużyn w kategorii dziewcząt i chłopców.  W  tych zawodach powiat moniecki był reprezentowany  jedynie w kategorii dziewcząt przez zespół SP 2 Mońki.

W  drodze do zawodów finałowych wygraliśmy szczebel powiatowy oraz zajęliśmy trzecie miejsce w półfinałach wojewódzkich co dało nam przepustkę do finału.

W zawodach tych bardzo dobry start zaliczyły nasze młode lekkoatletki ( 11 lat.), które doskonale poradziły sobie ze stresem oraz wszystkimi  konkurencjami.

Klasyfikacja końcowa  szkół w kategorii dziewcząt:

I m – SP Wasilków

II m - SP 2 Mońki

III m – SP 4 Augustów

Drużyna naszej szkoły na wszystkich etapach zawodów wystąpiła  w składzie:

Borusiewicz Maya, Kamieńska Karolina, Olszewska Magda,  Olszyńska Julia, Szlachciuk Zuzanna, Zalewska Zuzanna.

Dziękuję serdecznie wszystkim moim zawodniczkom za włożony trud oraz zaangażowanie  na treningach, gratuluję zdobytych medali, a rodzicom dziękuję za wspaniałą współpracę.

trener – Stanisław Filewicz

Data dodania: 2024-05-23 08:47:21