Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w czwórboju lekkoatletycznym

Finał Wojewódzki  Igrzysk Dzieci  w czwórboju lekkoatletycznym

Dnia 18.05.2019 roku na stadionie BOSIR w Białymstoku odbył się Finał Wojewódzki w czwórboju lekkoatletycznym.  Do  zawodów po półfinałach wojewódzkich awans uzyskało po  8 zespołów w kategorii  dziewcząt i chłopców. Zawody rozegrano przy  zmiennej  pogodzie i temperaturze powietrza około 16  stopni.

W zawodach tych w kategorii chłopców powiat moniecki  był reprezentowany przez zawodników  Szkoły Podstawowej Nr 2 w Mońkach.

Rywalizacja  wśród drużyn  chłopców była bardzo zacięta i  do samego zakończenia zawodów i  podsumowania  wszystkich wyników nie było wiadomo kto zwycięży drużynowo w kategorii chłopców. Decydujący o końcowej klasyfikacji  podobnie jak w roku ubiegłym okazał się bieg na dystansie  1000 m.

Po zliczeniu wyników okazało się, że to nasi zawodnicy po raz drugi z rzędu zostali mistrzami województwa podlaskiego , dzięki czemu  zapewnili sobie awans na zawody centralne.

Klasyfikacja końcowa zawodów w kategorii chłopców:

I m- SP  2 Mońki         1030 pkt.

II m- SP 32 Białystok  1027 pkt.

III m- SP 11 Suwałki     919 pkt.

IV m – SP 7 Suwałki      900 pkt.

V m- SSP Supraśl           892 pkt.

Zespół naszej szkoły wystąpił w składzie:

Amonowicz Damian, Kuklo Jakub, Roszkowski Patryk, Wojtach Jakub, Zasłona Jakub, Zasłona Szymon, Kobeszko Krystian, Łapiński Hubert.

Serdeczne podziękowania i gratulacje   kieruję do wszystkich zawodników zespołu  za uzyskane wyniki na wszystkich szczeblach  rozgrywek, za  wiele  godzin spędzonych na treningach, a także dziękuję rodzicom za wszelką okazaną pomoc oraz  doping na trybunach.

trener – Stanisław Filewicz

Data dodania: 2019-05-20 09:31:25