Finał Grupy Południowej w Drużynowych Biegach Przełajowych

05.04.2024 roku na leśnych trasach biegowych rozegrano Igrzyska Dzieci  i Igrzyska Młodzieży Szkolnej  w drużynowych biegach przełajowych.  Zawodnicy rywalizowali w każdej kategorii wiekowej o znalezienie się w pierwszej  „piętnastce”, co dawało przepustkę do Finału Wojewódzkiego.

Zawody rozegrano przy  słonecznej pogodzie i  temperaturze powietrza   ok. 12 stopni Celsjusza. W zależności od kategorii wiekowej zawodnicy mieli do przebiegnięcia  od 600 m (kl. IV ) do 1500 m (chłopcy kl. VII – VIII).

We wszystkich kategoriach wiekowych bardzo dobrze zaprezentowali się zawodniczki i zawodnicy SP 2 Mońki.

Igrzyska  Dzieci – klasyfikacja końcowa szkół  w kategorii chłopców:

I m- SP Wasilków

II m- SP 3 Bielsk Podlaski

III m- SSP Supraśl

IV m- SP 2 Mońki

Najlepiej indywidualnie wystartowali  i  awans do zawodów finałowych uzyskali:

II m- Jasiński Igor ( kl. V a), IV m – Olszyńska Julia ( kl. IV c ),IX m – Małanowski  Kacper ( VI a ),

XII m – Batorek Michał ( IV c),  XV m – Dudar Aleksander ( VI a ).

Igrzyska Młodzieży Szkolnej -klasyfikacja końcowa szkół  w kategorii chłopców:

I m - SP Wasilków

II m - SP 2 Mońki

III m – SP Tykocin

IV m – SP Trzcianne

Najlepsze rezultaty indywidualnie i awans do zawodów finałowych wywalczyli:

I m – Łaszcz Ksawier ( VIII a) , V m - Ciborowska Monika ( VII a ),

V m -  Abramowicz Konrad ( VII a ), VI m - Romanowska Barbara ( VII a) , XI m – Rudziński Dawid ( VIII a) ,XII m – Snarski Kuba ( VIII b),

XV m  - Lewkowska Oliwia ( VII a ).

W zawodach tych naszą szkołę  oprócz w/w reprezentowali:

Borusiewicz Maya, Zalewska Zuzanna ( obie IV c ), Skarżyński Michał ( IV b ), Kulikowska Aleksandra, Kolendo Julia ( V a ), Grygo Adam, Węgrzynowicz Dawid ( obaj V a ), Grygorczyk Dawid ( V b ), Chojnowski Tomasz ( VI a ), Wasilewska  Dominika ( VII a), Magnuszewski Szymon ( VII c), Amonowicz Jakub ( VIII a), Olszyński Jakub ( VIII a)  , Gawędzki Damian ( VIII a).

Dziękujemy wszystkim naszym zawodniczkom i zawodnikom  za włożony trud i wysiłek w przygotowanie się  do zawodów  oraz za osiągnięte rezultaty.

Stanisław Filewicz

Data dodania: 2024-04-08 12:49:22