Finał Grupy Południowej w czwórboju la

Dnia 07.05.2019 roku na stadionie BOSIR w Białymstoku rozegrano Finał Grupy Południowej w czwórboju lekkoatletycznym. Do zawodów po wcześniejszych eliminacjach powiatowych zgłosiło się 9 drużyn dziewcząt i 8 chłopców.

Zawody rozegrano przy wietrznej, słonecznej pogodzie i temperaturze powietrza około 12 stopni Celsjusza.

Wszystkie zespoły biorące udział w zawodach walczyły o jedno miejsce premiowane bezpośrednim awansem na zawody finałowe oraz o 4 miejsca dla zespołów, które uzyskają najlepsze wyniki w całym województwie w kategorii dziewcząt i chłopców.

W zawodach tych bardzo dobry występ zanotowali młodzi lekkoatleci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Mońkach, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki indywidualnie we wszystkich 4 konkurencjach.

Dobre wyniki każdego z zawodników przełożyły się na sukces drużyny . Zespół naszej szkoły zapewnił sobie awans do 8 najlepszych drużyn, które spotkają się na zawodach finałowych województwa podlaskiego.

Klasyfikacja końcowa szkół w kategorii chłopców:

• I m - SP 2 Mońki - 997 pkt.
    • II m - SP 3 Bielsk Podlaski - 861 pkt.
    • III m - SSP Supraśl - 833 pkt.
    • IV m - SP 1 Wasilków - 819 pkt.
    • V m - SP Tykocin - 638 pkt.

Najlepsze wyniki indywidualnie uzyskali:

• I m - Wojtach Jakub 211 pkt. - SP 2 Mońki
    • II m - Kuklo Jakub 209 pkt. - SP 2 Mońki
    • III m - Janicki Miłosz 207 pkt. - SSP Supraśl
    • IV m - Zasłona Szymon 204 pkt. - SP 2 Mońki
    • V m - Jaroszewicz Aleksander 204 pkt. - SSP Supraśl
    • VI m - Zasłona Jakub 196 pkt. - SP 2 Mońki

Zespół naszej szkoły wystąpił w składzie: Amonowicz Damian, Kuklo Jakub, Roszkowski Patryk, Wojtach Jakub, Zasłona Jakub, Zasłona Szymon, Jankowski Tomasz, Kobeszko Krystian.

Gratulacje dla wszystkich naszych zawodników oraz ich rodziców za wspaniałe wyniki uzyskane na zawodach oraz serdeczne podziękowania za włożony trud i wysiłek podczas treningów.

trener - Stanisław Filewicz

Data dodania: 2019-05-08 08:18:37