Ekopracownia – zielone serce szkoły

W listopadzie odbyły się warsztaty na temat odnawialnych źródeł energii. Celem warsztatów było zapoznanie uczniów z różnymi źródłami energii, uświadomienie konieczności jej oszczędzania oraz korzystania z energii odnawialnej. Do zajęć przygotowane zostały różne pomoce dydaktyczne, mi.in.: Zestawy demonstracyjne Jangar, dzięki którym uczniowie mieli okazję doświadczyć efektywności danych źródeł: wody, wiatru i słońca, Klocki Gigo, dzięki którym uczniowie mogli sami zbudować turbinę wiatrową lub auto napędzane wodą, Zegar wodny do samodzielnego złożenia oraz wiele innych.
    Zdecydowanie największe zainteresowanie wśród uczniów zdobył Solarny konik polny. Na korpusie konika umieszczona była bateria słoneczna, która po naświetleniu latarką powodowała, że konik wibrował i skakał po biurkach uczniów. ?Takie zestawy zdecydowanie wspierają rozwój kreatywności i wyobraźni.
    Dostępność różnorodnych pomocy dydaktycznych, dotyczących odnawialnych źródeł energii pozwoli poszerzyć zakres wiedzy ujętej w podstawie programowej oraz łatwiej przyswoić wiedzę uczniom, którzy będą uczęszczać na zajęcia do Ekopracowni.
    Data dodania: 2023-11-23 07:58:55
    Data edycji: 2023-11-27 13:37:35