Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

  EKOPRACOWNIA - ZIELONE SERCE SZKOŁY

  EKOPRACOWNIA - ZIELONE SERCE SZKOŁY
  ??Ekopracownia – zielone serce szkoły??
   
  W Szkole Podstawowej nr 2 w Mońkach została utworzona Ekopracownia Odnawialnych Źródeł Energii, która została dofinansowana kwotą 75 000,00zł ze środków WFOŚiGW w Białymstoku oraz NFOŚiGW w oparciu o Program Priorytetowy: Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej na lata 2022-2025. Całkowity koszt realizacji przedsięwzięcia wyniósł 83 865,53 zł, z czego 10% stanowił wkład własny Gminy Mońki.
  Głównym celem projektu jest wzrost świadomości ekologicznej oraz popularyzacja idei stosowania OZE, które łagodzą efekty zmian klimatycznych i przeciwdziałają degradacji środowiska naturalnego.
  W ramach projektu zostały zakupione nowe meble, nowoczesny sprzęt multimedialny oraz pomoce dydaktyczne. Dzięki powstaniu ekopracowni w naszej szkole uczniowie zyskali kolejne przyjazne miejsce do nauki i rozwijania swoich zainteresowań przyrodniczych, a także do realizacji różnych inicjatyw na rzecz ochrony środowiska w przyszłości.
  Zachęcamy do obejrzenia filmiku wykonanego przez uczniów naszej szkoły, ukazującego działania podejmowane na rzecz ochrony środowiska oraz przykłady zastosowań odnawialnych źródeł energii.
   
   
  Data dodania: 2023-11-17 10:43:03
  Data edycji: 2023-11-17 10:47:10
  Ilość wyświetleń: 650

  Nasi Partnerzy

  Bądź z nami
  Aktualności i informacje
  Biuletynu Informacji Publicznej
  Logo Facebook
  Facebook
  Biuletynu Informacji Publicznej