EKOLOGICZNY DZIEŃ WIOSNY - DZIEŃ NIEBIESKI JAK NIEZAPOMINAJKA

Obostrzenia i wytyczne MEN, GIS i MZ jakie obowiązywały w marcu, uniemożliwiły  przeprowadzenie Ekologicznego Pierwszego Dnia Wiosny. Takim dniem poświęconym ochronie przyrody oraz ekologii w klasach I - III, był 14 maja 2021 r. -  EKOLOGICZNY DZIEŃ WIOSNY - DZIEŃ NIEBIESKI JAK NIEZAPOMINAJKA.

Uwrażliwienie na aktualne problemy ochrony najbliższego środowiska, wspieranie działań na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego oraz pogłębienie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej to główne cele jakie przyświecały zorganizowaniu tego dnia.

W ramach realizowanego Projektu Ekologicznego "Żyjemy w zgodzie z naturą" odbył się również Konkurs wiedzy na temat ochrony środowiska. Przeprowadzono go w 3 kategoriach wiekowych (klasy I, klasy II, klasy III), dostosowując do poziomu i wiedzy poszczególnych grup. Konkurs przygotowali i przeprowadzili wychowawcy świetlicy szkolnej.

Uczniowie wykonywali plakaty na temat ochrony środowiska, w każdej klasie odbywały się różne działania i zajęcia poświęcone ekologii.

Data dodania: 2021-05-18 20:33:52
Data edycji: 2021-10-09 19:02:04