Dzień Edukacji Narodowej

13 października odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto to obchodzone jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej właśnie 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Akademia rozpoczęła się od przemówienia Pana Dyrektora Dariusza Jaworowskiego, który mówił o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Ponadto, podziękował za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Dziękował również wszystkim pracownikom  obsługi i administracji za pracę na rzecz szkoły. Kolejne życzenia skierował Pan Burmistrz Zbigniew Karwowski.  Wyróżnieni nauczyciele zostali nagrodzeni przez Pana Burmistrza jak również przez Pana Dyrektora.  Przedstawicielka Rady Rodziców skierowała najlepsze życzenia wszystkim pracownikom szkoły wręczając na ręce Dyrektora szkoły bukiet kwiatów. Akademię umiliły utwory wykonane przez nasze szkolne wokalistki: Julię, Olę, Gabrysię oraz Anię. Część artystyczną przygotowały p. Joanna Kulikowska oraz p. Elżbieta Grygo.

Data dodania: 2022-10-13 22:57:38
    Data edycji: 2022-10-13 23:00:34