Dzień Edukacji Narodowej

14 października odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto to obchodzone jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej właśnie 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Akademia rozpoczęła się od przemówienia Pana Dyrektora Dariusza Jaworowskiego, który mówił  o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Ponadto, podziękował za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Dziękował również wszystkim pracownikom  obsługi i administracji za pracę na rzecz szkoły. Kolejne życzenia skierował Pan Burmistrz Zbigniew Karwowski. Szczególne podziękowania otrzymał Dyrektor wygasłego Gimnazjum Pan Stefan Ireneusz Szydłowski za 13 lat współpracy. Wyróżnieni nauczyciele zostali nagrodzeni przez Pana Burmistrza jak również przez Pana Dyrektora.  Reprezentacja Rady Rodziców skierowała najlepsze życzenia dla nauczycieli wręczając na ręce Dyrekcji szkoły bukiety kwiatów. Do życzeń przyłączył się ks. Mariusz Borys, który wraz z uczniami odśpiewał „Sto lat”.

Po oficjalnej części odbył się turniej Nauczyciele kontra Uczniowie. Spotkanie upłynęło wszystkim w miłej i sympatycznej atmosferze.

Data dodania: 2019-10-14 18:52:27
    Data edycji: 2019-10-14 19:02:30