Dzień biały jak śnieg w klasach I – III

Nie inaczej, jak tylko na ślizgawce, tocząc śniegowe kule oraz lepiąc bałwany mogliśmy go wyróżnić wśród innych styczniowych dni. Przyroda przyszła nam z pomocą przykrywając świat bajkową śniegową czapką.

Klasy wyruszyły więc na śniegowe harce wokół szkoły. Nie było końca wesołym okrzykom radości, bo już dawno nie mieliśmy takiej wspaniałej okazji do zabaw białym puchem. Niektóre dzieci przyniosły plastikowe ślizgi, sanki aby pozjeżdżać na szkolnej górce, inne z wielkim zapałem toczyły wielkie śniegowe kule. Czasami udawało się położyć jedną na drugiej i powstawały piękne bałwany, ale często zabawa w toczenie była taka fajna, że okazywało się iż kula jest  ogromna i sama w sobie staje się figurą śniegową.

Efekty dobrej zabawy prezentują zdjęcia.

Katarzyna Szeszko

Data dodania: 2021-02-01 13:54:50