Dzień Bezpiecznego Internetu

6 lutego 2024 roku to ważna data w kalendarzu działań na rzecz edukacji w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. To właśnie tego dnia obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Nasi uczniowie również włączyli się w działania na rzecz cyberbezpieczeństwa i uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Mońkach. Pani Ewa Niemotko poinformowała o zasadach bezpiecznego korzystania z sieci oraz o internetowych zagrożeniach. Przedstawiła także konsekwencje zachowań niezgodnych z prawem, do których dochodzi w przestrzeni wirtualnej.

Data dodania: 2024-02-06 22:11:56
    Data edycji: 2024-02-06 22:12:23