Dzień Angielski w SP2

22.06.2021 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Mońkach odbyła się impreza integracyjna "Dzień Angielski" organizowana przez Szkołę Podstawową nr 2 Mońki oraz Stowarzyszenie Przyjaciół "Dwójki", realizowana w ramach zadania publicznego pn. „Dzień Angielski w SP 2” dofinansowanego przez Urząd Miejski w Mońkach. Głównym celem przedsięwzięcia było propagowanie języka angielskiego oraz kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży, jak również współpraca i twórcza wymiana doświadczeń w tej dziedzinie ze szkołami powiatu monieckiego.

Podczas imprezy "Dzień Angielski" podsumowano Szkolny konkurs na ilustrowany słowniczek angielsko-polski adresowany do uczniów klas I-III SP2 w Mońkach oraz przeprowadzono "Powiatowy konkurs piosenki angielskiej".

Konkurs piosenki angielskiej oceniał nie tylko predyspozycje wokalne i językowe, ale również prezencję, strój i wrażenie artystyczne. Do konkursu zgłosili się soliści i zespoły z sześciu szkół z powiatu monieckiego. Przed uczniowską publicznością wystąpiło 7 solistów i 8 zespołów 2-3 osobowych. Wśród solistów zwyciężyła Gabriela Radzajewska z SP2 Mońki – w kategorii klas I-III i Aleksandra Acewicz z SP 2 w Mońkach w kategorii klas IV - VIII. Wśród zespołów I miejsce w kategorii I-III przyznano dziewczynkom z SP 2 w Mońkach (Ani Gołąbiewskiej, Julii Olszyńskiej oraz Julii Roman). W kategorii klas IV-VIII zwyciężyły dziewczęta z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Goniądzu (Amelia Potocka, Anna Wysocka).

Nagrania występów dostępne są na stronie: https://youtu.be/-bI869Xnb-s

Data dodania: 2021-06-22 22:07:43