Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa

Uczniowie klasy II a wraz z p. Izabelą Zajko- Korniluk uczestniczyli w kolejnej lekcji w ramach akcji pn. „Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa”, którą policjanci i pracownicy z KPP w Mońkach przeprowadzili na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach. Poza ważnymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa, uczniowie mogli dowiedzieć się czegoś więcej o pracy policjanta i służbie policyjnych przewodników psów służbowych oraz wykorzystania tych zwierząt w działaniach Policji. Mundurowi rozmawiali z uczniami klasy II a jak wygląda szkolenie psa i praca z nim. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali o możliwościach jakie stwarza współdziałanie człowieka i zwierzęcia np. przy poszukiwaniu zaginionych lub zatrzymaniu agresywnych osób. Spore wrażenie wywołał na dzieciach pokaz podstawowych umiejętności psa policyjnego oraz wykorzystania psa do obezwładnienia agresywnej osoby.

Data dodania: 2020-01-15 11:27:57
    Data edycji: 2020-01-15 11:28:26