Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Brązowe siatkarskie czwórki chłopców

W dniu 20 maja 2022 w hali SP 26 w Białymstoku odbył się ścisły finał Igrzysk Dzieci województwa podlaskiego w siatkówce czwórkami chłopców. Do finału awansowały następujące zespoły ze szkół : SP 10 Suwałki , SP32 Białystok, SP 2 Mońki i gospodarz SP 26 Białystok.

Aby dostać się do rozgrywek finałowych trzeba było przejść następujące szczeble : powiat, rejon, półfinał wojewódzki.

Zespół składa się z dwóch czwórek. Drogą losowania ustala się kolejność gier poszczególnych czwórek. Każda czwórka rozgrywa  po jednym secie do 25 pkt z czwórkami przeciwnika. Jeśli po dwóch setach jest 2:0 dla której ze stron kończy się mecz. Natomiast przy wyniku 1:1 rozgrywany jest 3 set tie-break do 15 pkt wybranymi zawodnikami  z obu czwórek.

W pierwszym meczu finału spotkaliśmy się z SP 32 Białystok. Przegraliśmy 0:2, chociaż w drugim secie do wyniku 15:15 chłopcy walczyli jak równi z równym, końcówka seta należała do białostoczan .Po przegranym pierwszym meczu  została nam walka o medalowe 3 miejsce. W decydującym meczu spotkaliśmy z gospodarzem turnieju. Przy ogłuszającym dopingu gospodarzy wygraliśmy 2:1 i zostaliśmy się brązowymi medalistami Igrzysk Dzieci w siatkarskich czwórkach chłopców w woj.podlaskim. W meczu o złoto medal oglądaliśmy zacięte, wyrównane spotkanie, gdzie SP 10 Suwałki ograła  2:1 SP 32 Białystok. W tym meczu omal nie doszło do niespodzianki gdyż zdecydowanym faworytem całego turnieju był zespół z Suwałk, jednak w tie-breaku przy stanie 8:12 zespół białostocki stracił  7 pkt  po kolei i przegrał 15:12.

Nasi zawodnicy jechali bardzo niepewni swojej formy, gdyż wielu z nich miało kłopoty ze zdrowiem i mieli długie przerwy w zajęciach treningowych. Ale chwała za walkę chłopakom i atmosferę  szczególnie w ostatnim meczu turnieju.