''Bezpieczeństwo w szkole, a moja odpowiedzialność prawna”.

10 października br. uczniowie klas IV uczestniczyli w spotkaniu z Panią Ewą Niemotko - przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Mońkach na temat: „Bezpieczeństwo w szkole, a moja odpowiedzialność prawna”.

Podczas warsztatów przypomniano o prawach i obowiązkach ucznia, poruszono tematy współczesnych zagrożeń oraz omówiono konsekwencje podejmowanych przez siebie czynów. Szczególny nacisk położono na temat  „hejtu” w internecie oraz zagrożeń mogących pojawić się  w wirtualnej przestrzeni. Wskazano uczniom, iż w sieci nie ma osób anonimowych i publikowanie za pośrednictwem środków masowego przekazu obraźliwych tekstów, zdjęć, filmików wobec konkretnej osoby jest dla niej bardzo krzywdzące a osobie publikującej może przynieść sporo kłopotów.

Data dodania: 2023-10-11 12:37:28
    Data edycji: 2023-10-16 18:11:21