Bez wstydu na finale wojewódzkim

W sobotę 21.10. 2023 wystartowaliśmy w finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych chłopców. Na trasach biegowych lasu Pietrasze w Białymstoku stawiło się 20 najlepszych szkół z województwa podlaskiego aby rywalizować o medale Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Pojechaliśmy osłabieni brakiem jednego mocnego zawodnika a mimo to wywalczyliśmy  12 lokatę w województwie. Dla większości chłopców był to największy sukces w ich sportowym życiu.

Po dwóch zmianach byliśmy nawet na siódmym miejscu lecz później nasi przeciwnicy  zepchnęli nas na dalszą lokatę. Wszyscy startujący oraz rezerwowi zawodnicy  tworzyli prawdziwy kolektyw sportowy wspierając się nawzajem i dopingując biegnących na trasie.

Trzy pierwsze zespoły z finału będą reprezentować nasze województwo w finale krajowym za tydzień na tych samym trasach biegowych. Podlasie stoi biegami przełajowymi i lekkoatletyką, W roku ubiegłym  chłopcy z naszego województwa zostali mistrzami kraju. Zapewne i w tym roku będą walczyć o najwyższe cele.

Szkołę reprezentowali z kolejnością zmian:

1. Abramowicz Konrad
    2. Snarski Kuba